Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /www/doc/www.neverending.cz/www/index.php:1) in /www/doc/www.neverending.cz/www/inc/inc.php on line 2

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /www/doc/www.neverending.cz/www/index.php:1) in /www/doc/www.neverending.cz/www/inc/inc.php on line 2
koučink | Neverending, s.r.o.
Podkategorie

Koučink

Coaching (neboli koučink) je oboustrannou, dlouhodobou a pravidelnou komunikací mezi koučem a zaměstnancem v průběhu které dochází k směřování školeného k potřebnému výkonu práce, samostatnosti a iniciativě.

Správně vedené koučování by mělo vést k odhalování skrytých schopností a limitů koučovaného. Zajímavé je i to, že kouč nemusí být odborník, který rozumí konkrétní problematice, ale spíše psycholog, který má nezávislý pohled a dokáže zvýšit výkonnost, sebevědomí a podpořit koučovaného.

Koučink se lépe uplatňuje v osobních než firemních situacích a nevýhodou je, že se jedná většinou o dlouhodobější metodu, protože koučovaný by měl přijít na vše sám a poté to aplikovat. Výsledky jsou navíc špatně měřitelné, proto jej doporučujeme pouze u středního a vrcholového managementu.

všechny novinky